21 Nisan 1980

Son günlerde, özellikle İstanbul ve Ankara’da Akıncılara karşı saldırılarda artışlar olurken, bu planlı saldırıların çoğunun ölümle neticelenmesi, büyük tepkilere sebep oldu. Son olarak Ahmet Güzelsoy’un şehid edilmesi üzerine, çeşitli Milli Görüşçü kuruluşlar, bu saldırıları kınadılar ve Ahmet Güzelsoy’a Allah’tan rahmet dilediler. Bu arada MSP Genel Başkanı Profesör Erbakan da, Ahmet Güzelsoy’un babasına bir telgraf göndererek saldırıdan duyduğu üzüntüyü belirtti, saldırıyı lanetledi. Şehide Allah’tan rahmet dilerken, yakınlarına taziyelerini sundu.
Güzelsoy’un babasının mesajı
Öte yandan Ahmet Güzelsoy’un babası Nadir Güzelsoy, saldırı ile ilgili olarak bir açıklama yayınlayarak, saldırganları ikaz etti. Nadir Güzelsoy mesajında şöyle dedi: “Gayr-i İslami düzenin şaşkın ve zavallı insanları, ilkel kavimlerden ilkel, kötülükler üstü kötülüklerde karar kılmış sapık yolun yolcuları; 21 Nisan 1980 Pazartesi günü saat 10.00’da Saimekadın Hürel Mahallesi’ndeki kasap dükkanında, tabanca kurşunu ile şehid ettiğiniz oğlum Ahmet Güzelsoy’u öldürdüğünüzü ve O’nun şahsında inanan İnsanları sindireceğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz, aldanıyorsunuz. Mevla-i Zülcelâl Hazretlerinin, açık ve sarih beyanı vardır. Şehidler ölmezler, onlar ancak mertebelerin en ulvisinde ilelebet yaşayacaklar. Böylesine ulvî bir makama giden yoldan da inanan insanlar korkmazlar. O yolda ancak
yarışırlar. Bir şehid babası olarak sizlere sesleniyorum, Ahmet Güzelsoy’a sıkılan her kurşun, inanan insanları şahlandıracak, coşturacak, engel tanımaz kükreyen bir sel haline gelmesine vesile olacaktır. İşte o zaman sizler de, sizleri birer kukla misali perde arkasından oynatanlar da, dere kenarındaki kırıntılar gibi yok olup gideceksiniz.

Kaynak : Milli Gazete