PKK’nın çocuklara yönelik girişimleri, 23 Nisan pikniği için Lice kırsalına götürülen bir grup çocuğun kaçırılmasının ardından ailelerin başlattığı oturma eylemleriyle gündeme geldi. Yalnız istatistikler ve emniyetin verileri ortadadır PKK, 2013 başından bu yana toplam 700 çocuğu zorla ya da kandırarak dağa kaçırdı.

 

pkk elini çocuklardan çekPKK’nın çocuklara yönelik girişimleri, 23 Nisan pikniği için Lice kırsalına götürülen bir grup çocuğun kaçırılmasının ardından ailelerin başlattığı oturma eylemleriyle gündeme gelmiştir.
Diyarbakır’da çocukları dağa kaçıran annelerin eylemi PKK’ya en büyük psikolojik darbedir. Babalar PKK’nın şerrinden korkarak eylemden kaçınmışlardır. Analar ise evlatları uğruna her türlü riski göze aldılar. Ve eylemlerinde kararlıdırlar. Bu analar evlatlarını kazananı olmayan savaşa emperyalist devletlerin Siyonist İsrail’in çıkarları için feda etmeyeceklerini kararlı bir biçimde göstermişlerdir.

Çocukların dağa kaçırılmaları liselerdeki PKK’lı öğretmenler, belediyelerin açtığı eğitim evleri, yaz kampları, piknik gezileri, bazı derneklerin iş vaadi gibi sayısız yollarla bu çocuklar dağa kaçırılarak tarafı olmadıkları kardeş savaşına sokulmak istenmektedir. Yüzyıllar boyu bu coğrafyada Kürd, Türk, Arap, Laz, Çerkes, Boşnak ve daha bir çok ırk kardeş şekilde İslâm’ın ipine sarılarak yüce Allah’ın Kur’an-ı Kerim’de Hucurat Suresi 10. Ayeti Kerimesinde buyurduğu üzere ‘Müminler ancak kardeştir’ ifadesindeki gibi kardeşçe yaşamış bu fitne Müslümanların Kardeşliğini bölmek onların arasına husumet sokmak için çabalamaktadır. Biz inanıyoruz ki aileler çocuklara ve gençlere manevi ve dini eğitimlerini artırdığında kardeşlik bilinci ile Emperyalist ve Siyonistlerin oyunları tesir edip bu ülkede çatışma ve terör estirmek isteyenler elleri boş kalacaktır.

Diyarbakır Belediyesi önünde günlerdir yaptıkları oturma eylemi ile onurlu bir direniş gösteren anaların yanındayız. direnişleri kutlu olsun Allah muzaffer eylesin.

AKINCILAR DERNEĞİ