Müslümanları ve İslam’ı her arenada gerici ve yobaz olarak göstermeye çalışan, Odtü’nün yobazları şaşırmadığımız bir şekilde İslam’a ve Müslüman gençlere olan kin ve nefretlerini kusmaya başladılar. ODTÜ Mescid Topluluğu’nun açıklama yaptığı üzere, ODTÜ hazırlık bölümü mescidinde yer olmaması sebebiyle mescid dışında öğle namazını kılmaya çalışan öğrencilere bir grup solcu genç tarafından engelleme yapılmaya çalışılmıştır. Engellemelere rağmen namazın kılınmasını hazmedemeyen radikal sol grup saldırılarına ODTÜ Kütüphane Mescidinde devam etmiştir. Başlangıçta 5 kişi olarak ODTÜ Kütüphane mescidinin önünde beklemeye başlayan sol grup bir saat sonrasında 40 kişiye ulaşmıştır. Olay yerinde bulunan özel güvenlik görevlilerine rağmen mescidden çıkanlanlara sopalarla saldırmaktan çekinmemiş, bu süreç içerisinde 10’dan fazla öğrenci, solcu grup tarafından darp edilmiştir. Olayların büyümesi sonrası olay yerine gelen ODTÜ Rektörü olayları yatıştırmaya çalışmış, lakin grup toplamda 4 saat boyunca mescid önündeki saldırılarına devam etmiştir.
Bu saldırıları gerçekleştirenler, kendilerinin, mescide ve namaz kılanlara değil, Işid sempatizanları ve iktidar partisinin fakültelerinde hakimiyet kurmaya çalışmalarına karşı olduklarını, bunun için tepki gösterdiklerini dile getirmişlerdir. Ancak bizler gelişen bu olayların sebebini çok iyi biliyoruz. İlmi tekeli altına almış çürük seküler sistem, İslam’ın hikmeti ve faziletli gençleri tarafından alaşağı edileceğini çok iyi biliyor. Bunun farkında olan sistemin kendini yarı aydın sanan temsilcileri de yıllardır takındığı din ve vicdan özgürlüğü maskesini kapıldığı korkunun telaşıyla hemen düşürüyor. Daha sonra düşen maskesinin farkına varıp yukarıdaki satırlarda dile getirdiğimiz şekilde kendilerinin dahi inanmadıkları yalanlara sarılıyorlar.
Türkiye’nin İslamcı gençlerinin kodlarını bilen herkes, yaptıkları savunmaya muhakkak gülecektir. Yaptıklara savunma ile kamuoyuna haklılıklarını duyurmamış, bilinçaltlarının dışa vurduğu bu komik tabloyla yalnızca küçük düşmüşlerdir.
Müslümanlar, sistemin bu köleleriyle her daim mücadele hazırdır. Çürümüş sistem elbet yıkılacak ve kutlu İslam medeniyeti elbet kurulacaktır. Biz Akıncı Üniversiteliler olarak olaya maruz kalan Müslüman kardeşlerimizin her daim yanlarında olduğumuzu belirtiyoruz.
“Onlar ağızlarıyla Allah’ın nûrunu söndürmek istiyorlar. Halbuki kâfirler istemeseler de Allah nurunu tamamlayacaktır.”